Sıkça Sorulan Sorular

Kayıt işleminden hemen sonra ekibimiz, tarafınızdan girilmiş olan firma bilgilerinizi anlaşmalı olduğumuz google, yandex ve diğer servislere iletilir, ortalama 1-4 hafta arası onay sürecinden geçip, haritalarda yer almaktadır.Kaydınıza ilişkin doğrulama süreçleri ilgili servislerin inisiyatifindedir ve tarafımıza herhangi bir taahhüt söz konusu değildir. Yukarıda belirtilen süreler, müşterilerimiz özelinde edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda belirtilen sürelerdir.

Kayıt esnasında ödemiş olduğunuz ücret haricinde kesinlikle herhangi bir ekstra bir ücret çıkmayacaktır.

Öncelikle bu bir süreçtir, Google+ hesabınız ve bir websiteniz olması gerekmektedir, yorum almış ve puan verilmiş adres konumları daha çabuk yükseldiği gözlemlenmiştir.

Aramaların haricinde, Google haritalarda ki yeriniz birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir, popüler bir adres çoğu kez haritalar üzerinde gezinirkende karşınıza çıkabilmektedir.Dolayısı ile bunu garantilemenin bir yolu yoktur. Google bu konuda internet üzerinde yer alan farklı mecralardaki bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ederek bunu kendisi gerçekleştirir.

Bizim aracılığımız ile kayıt işlemi gerçekleştirmeyen işletmelerin haritalar üzerindeki bilgilerini düzenlememiz için bir yetkimiz bulunmamaktadır. Harita üzerinde yer alan işletmeniz ile ilgili bilgiler harita servisleri tarafından otomatik olarak düzenlenmiş veya sizin dışınızda 3. bir şahıs tarafından girişi sağlanmış olabilir. Bu durumun düzeltilmesi için web sitemiz üzerinden kayıt başvurusu gerçekleştirerek, varsa gerekli bilgileri tarafımıza iletmelisiniz.

Benim Şirket ile yapılan kayıt işlemleri temel olarak lokasyon bazlıdır. Şubelerinizin konumlarının, merkezinizden farklı olduğunu düşünürsek her biri farklı lokasyonlar da ve farklı koordinatlara sahip olacaktır. Dolayısıyla her bir nokta ayrı ayrı ücretlendirilecekdir.

Google Haritalar daki sıralamalar tamamiyle Google insiyatifinde olup, sıralamaları kendi özel algoritması ile düzenler. Devamlı güncellenen bir yapı algoritması içerisinde pozisyonunuzu öncelikle Google, sonrasında Benim Şirket kesinlikle garanti etmez.

Google Haritalarda arama sonuçlarını daha çok alaka düzeyi ve uzaklık gibi algoritmalar belirler.Örneğin; İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde “ABC Kafe” olarak aratılıp yorum yapılan bir firma ne kadar çok yorum ve yol tarifi alındıysa o kadar Google sıralamalarında etkili bir konuma sahip olabilir, yani popülariteyle alakalıdır, bu kesin bir yöntem değildir tamamen Google’un algoritmasıyla alakalı bir sıralama sistemidir.Google Haritalar da arama yapan bir kişiye lokasyon olarak, sektörünüzdeki bir diğer firmadan daha yakınsanız öncelikli olarak gösterilirsiniz. Ama bunun kesin koşullarla bir garantisi yoktur.

Evet, servislerimizin 1-2 tanesi ücretsiz olsa da müşterilerimizin %80’i kayıtlarını kendileri oluşturmayı deneyip doğrulama problemleri, hatalı konum gösterimi vb. gibi farklı olumsuz sebeplerle bize ulaşarak profesyonel olarak bu hizmeti almaktadır. Vermiş olduğumuz hizmet işletmenizin haritalar üzerinde, en doğru biçimde tek merkezden yönetilmesini amaçlamaktadır ve ayrıca firmanıza özel sayfa sayesinde, google aramalarında firmanızın yer almasını sağlayacaktır, bu işlem sayesinde mini bir websitesi masrafından da kurtulmuş olacaksınız.

Haritalara Kayıt Olun

Firmanızın internette bulunabilir olması için, bugün haritalara kayıt olun.